Anasayfa AKTÜEL Polis, çalıntı 7 araç için teyakkuza geçti

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

25
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

Polis, çalıntı 7 araç için teyakkuza geçti

Gaziantep'teki bombalı saldırının çalıntı araçla yapıldığının tespit edilmesi Emniyet'i harekete geçirdi.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Hakkâri, Şırnak ve Batman'da son 3 gün içerisinde, 3 kamyon, 1 kamyonet ve 3 otomobilin çalındığı belirlendi. Bunun üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, söz konusu araçlara karşı duyarlı olunması için güvenlik birimlerini uyardı. İlgili birimlere gönderilen talimatta, bu araçların görülmesi halinde müdahale edilmeden Terörle Mücadele ekiplerine haber verilmesi istendi. Şırnak'tan kaçırılan kamyonun çekici ile çalındığına vurgu yapılırken, özellikle kamu kuruluşlarında nöbet tutan güvenlik görevlilerinin daha dikkatli olmaları gerektiği kaydedildi.

***

 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 81 il emniyet müdürlükleri uyarılarak bombalı eylemlerde kullanılmak üzere çalındıkları tahmin edilen otomobil, kamyon ve motosikletlerin plakaları açıklandı.

Gaziantep'te çalıntı araç ile bombalı saldırı yapılmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, çalıntı ve şüpheli araçlar konusunda alarma geçti. Erzurum'da da polis ekipleri araçlar konusunda dikkatli olmaları yönünde uyarıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından çalıntı 14 adet aralarında kamyon, motosiklet ve otomobilin bulunduğu araç plakaları belirtilerek marka ve modelleri 81 il emniyet müdürlüğüne acil kodu ile bildirildi. Erzurum Emniyet Müdürlüğü tarafından dışarıda görevli mobil ekipler ve koruma nöbetçileri araçlar konusunda uyarılarak, belirlenen plakadaki otomobillerin görülmesi durumunda tek ekip halinde müdahale edilmemesi istendi.

Şüpheli çalıntı araçların plakaları ise şöyle: (Otomobiller) 25 AT 173, 30 AL 284, 38 FH 725, 01 BGA 11, 21 ET 628, 21 AK 730, 21 AK 739 (Bingöl ilinden çalıntı), 27 B 9865 (Mersin ilinden çalıntı), 51 EV 652 (Niğde ilinden çalıntı), 54 KR 456 (Sakarya ilinden çalıntı), 34 JTC 49 (Sakarya ilinden çalıntı), (Kamyon); 54 YP 199 (Sakarya ilinden çalıntı), (Motosiklet); 54 ZF 657 (Sakarya ilinden çalıntı), 54 HT 528 (Sakarya ilinden çalıntı).