ne demek nedir kimdir com

Kırşehir PMYO Öğrencileri 2 Bin 180 Çam Fidesini Toprakla Buluşturdu

e-Posta Yazdır PDF

Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu'nda (PMYO) 'Yaşadığın Yerde İzin Kalsın Kampanyası' çerçevesinde ağaç dikme töreni gerçekleştirildi. PMYO öğrencileri tarafından 2 bin 180 çam adet fidesi toprakla buluşturuldu. Ağaç dikme törenine PMYO müdürü Kasım Varol, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Orman İşletmeleri Müdürü Murat Çevirme ve İŞKUR Müdürü Ömer Faruk Akyol katıldı.

Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlen 'Yaşadığın Yerde İzin Kalsın' kampanyası çerçevesinde PMYO öğrencileri 2 bin 180 çam fidesini toprakla buluşturdu. Çam fidelerinin Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü Tarafından sağlandığı belirtildi. PMYO Müdürü Kasım Varol, okul olarak çıplak ve çorak arazinin değerlendirilmesi ve daha yaşanılabilir bir arazi haline gelmesi için böyle bir uygulama başlattıklarını dile getirdi. Kasım Varol, özellikle yılbaşına yakın bir günde bu uygulamayı yapmak istediklerini belirterek, "Yılbaşı kutlamalarında ağaçların kesiliyor biz ise dikerek ve yeşillendirerek yaşanabilir bir çevre oluşturacağız." dedi.

Ağaç dikmenin dinimizce de önemli olduğunu belirten Varol, Peygamber Efendimiz'in (sav) "Kıyametin kopacağını bilsen bile bir fidan dik." Hadis-i Şerif'ini hatırlattı. Burada bulanan öğrencilerin memleketin farklı yerlerinde görev yapacaklarını ve burada onlar için bir hatıra kalacağını kaydetti.

PMYO müdürünün ardından konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, çorak araziye dikilen ağaçların büyüdüğünde bir cennet bahçesi haline geleceğini belirtti. Bahçeci, İslamiyet'te ağaç kesmenin olmadığını belirterek, şu sözlere yer verdi: "Burada bulunan öğrenciler yarın memleketin dört bir yanında vazifelerini yapacaklar bunun için Kırşehir'de dikili bir ağaçlarının olması bizim ayrıca önemlidir."

İlk fidan dikimi Yaşar Bahçeci tarafından gerçekleştirilirken, PMYO Müdürü Kasım Varol Orman İşletme Müdürü Murat Çevirme ve İŞKUR Müdürü Ömer Faruk Akyol tarafından da dikilen fidanların ardından ağaç dikme töreni devam etti.