ne demek nedir kimdir com

11. Dönem POMEM Öğrenci Adayları İçin Son Duyuru

e-Posta Yazdır PDF

11. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİNE ALINACAK ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE!1- 11. dönem polis meslek eğitimi 14 Aralık 2011 tarihinde başlatılmıştır.

2- Sağlık Komisyonunca “POMEM Öğrencisi Olur” kararı verilen adayların planlamaları yapılmıştır.

3- Okul planlaması yapılan adaylar, dosyalarını teslim almak üzere en geç 05 Ocak 2012 tarihine kadar sınav için müracaatta bulundukları İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne gidecekler, en geç 06 Ocak 2012 günü saat: 08.00’de planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde hazır bulunacaklardır. (POMEM’lerle ilgili bilgiye İl Emniyet Müdürlüklerinden ve POMEM’lerin kendi internet adreslerinden ulaşabileceklerdir.)

4- Adaylar ayrıca, İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüklerince kendilerine verilecek olan Taahhütname ve Kefalet senetlerini (40.000 TL) kendisi ve kefillerine imzalatıp noter tasdikli olarak, kayıt esnasında diğer evraklarla birlikte POMEM Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

5- Planlaması yapılan erkek adaylardan askerliğini yapmış olanlar terhis belgelerini kayıt esnasında POMEM Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

6- Eksik evrakla müracaat eden adayların kayıtları yapılmayacaktır.

7- Sağlık kurulu raporu işlemleri devam eden adayların planlamaları yapılmamıştır. Sağlık kurulu raporu işlemleri devam eden adayların, POMEM Giriş Yönetmeliğinin “Geçici Kayıt ve İntibak Eğitimi” başlıklı 18. maddesinin 6. bendi “Eğitim ve öğretimin başlamasından itibaren onbeş gün geçtikten sonra Genel Müdürlükçe belirlenen kontenjan doldurulmamış olsa bile yeniden aday planlaması yapılmaz” hükmü gereği 03 Ocak 2012 tarihinden sonra planlamaları yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra adayların sağlık kurulu raporu olumlu olsa dahi planlamaları yapılmayacaktır.

8- Haklarından feragat eden adaylar, feragat dilekçelerini ivedi olarak müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile Eğitim Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir.

9- Okul kapasiteleri ve kontenjanları dikkate alınarak, herhangi bir çağrı yapılmayan 1101. ile 2850. yedek (dahil) arasındaki erkek adayların, 41. ile 147. yedek (dahil) arasındaki bayan adayların tamamının öğrenci adaylığı hakları POMEM Giriş Yönetmeliğinin “Geçici Kayıt ve İntibak Eğitimi” başlıklı 18. maddesinin 6. bendi “Eğitim ve öğretimin başlamasından itibaren onbeş gün geçtikten sonra Genel Müdürlükçe belirlenen kontenjan doldurulmamış olsa bile yeniden aday planlaması yapılmaz” hükmü gereği öğrenci adaylıkları sonlandırılmış olup, 2012 yılı ve sonrasında yapılacak olan POMEM sınavlarına şartlarının tutması halinde tekrar müracaat edebileceklerdir.

10- YAPILAN BU DUYURU TEBLİĞ MAHİYETİNDE OLUP, ADAYLARA AYRICA YAZILI TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR. 03 OCAK 2012

Adaylara Önemle Duyurulur. Eğitim Dairesi Başkanlığı

Durumunuzu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

 Son Güncelleme ( Pazartesi, 09 Ocak 2012 18:48 )