ne demek nedir kimdir com

2014-14. POMEM Alım İşlemleri İptal Edildi

e-Posta Yazdır PDF

2014 14. dönem POMEM alımlarının iptale edildiğine ilişkin EGM Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın açıklaması aşağıdadır:

14 üncü Dönem Polis Meslek Eğitimine Öğrenci Alımına İlişkin Tüm İş ve İşlemler ile Yapılan Duyuru İptal Edilmiştir. 14 üncü Dönem Polis Meslek Eğitimi İçin Yeni Bir Planlama Yapılması Durumunda İlanen Duyurulacaktır. EGM Eğitim Dairesi Başkanlığı

 

***

 

EGM POMEM'e 3 bin 250 öğrenci alımını iptal etti

Geçtiğimiz ay Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 14'üncü dönem eğitimlerine, üniversite mezunu 130'u bayan olmak üzere 3 bin 250 adayın asıl, 975 adayın ise yedek olarak alınacağını duyurulmuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün öğrenci alımına ilişkin tüm iş ve işlemler ile yapılan duyuru iptal edildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bu yıl içerisinde başlayacak 14'üncü dönem polis meslek eğitimlerine, 2013 ve 2014 yılları Kamu Personel Seçme Sınavı P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecekleri belirtilmişti.
Açıklamada, "Adaylar, ikamet ettikleri ildeki emniyet müdürlüğü eğitim şube müdürlüğüne, 13 ve 24 Ekim 2014 tarihleri arasında, istenen belgelerle birlikte şahsen başvurabilecekler. Müracaatların 24 Ekim saat 17.00'de sona ereceğinin hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "14'üncü dönem polis meslek eğitimlerine 3 bin 120 erkek, 130 bayan, toplam 3 bin 250 aday asıl olarak alınacak, bu miktarların yüzde 30'u olan 936 erkek, 39 bayan toplam 975 aday yedek olarak belirlenecek. Eksik belge veya posta yolu ile ya da başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adayların, katılacakları bölge merkezleri ve tarihleri 24 Kasım 2014 tarihinde Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın 'www.egitim.pol.tr' internet adresinden ve il emniyet müdürlüklerince ilanen adaylara duyurulacaktır." ifadeleri yer almıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün duyurusu üzerine yüzlerce polis adayı il emniyet müdürlüklerine müracaat etmeye hazırlanıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklamada, 14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimi'ne öğrenci alımına ilişkin tüm iş ve işlemler ile yapılan duyuru iptal edildiğini duyurdu. Açıklamada, "14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimi için yeni bir planlama yapılması durumunda ilanen duyurulacaktır." denildi.chaSon Güncelleme ( Cumartesi, 11 Ekim 2014 19:14 )