Anasayfa POLİS HABER PKK'nın kaçırdığı polis memurunun banka kartı iptal edildi

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

27
Nisan
2017

ne demek nedir kimdir com

PKK'nın kaçırdığı polis memurunun banka kartı iptal edildi

Van Emniyeti’nden yapılan açıklamada, “Özgen’in maaşı kaçırıldıktan sonra da düzenli olarak banka hesabına yatırılmaktadır. Özgen’in bölücü terör örgütünün elinde bulunduğundan özgür iradesi ile maaşını kullanma olasılığı bulunmadığı ve örgüt mensuplarının zorla hesabından para çektirebileceği öngörüldüğünden bankamatik kartı iptal edilmiş olup, tüm maaşları T.C. Ziraat Bankası Çatak Şubesi’nde birikmektedir. Özgen bulunduğunda veya serbest kaldığında, hesabında biriken parasını çekebilecektir” denildi.Van’ın Çatak ilçesinde PKK’llar tarafından 9 Eylül 2011’de kaçırılan polis memuru Nadir Özgen’in, Aydın’da yaşayan babası Hidayet Özgen’in oğlunun borçları yüzünden zor durumda olduklarını, bunları ödeyecek imkanlarını bulunmadığını, oğlunun da maaşının bloke edildiğini söylemişti.

 

 

***

 

 

Bakan Şimşek: Kaçırılan polisin maaşının ödenmediği iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Van'ın Çatak İlçe Emniyet Amirliği'nde görevli iken bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırılan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının ödenmediğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Dün bir gazetede yer alan 'Altı aydır PKK'nın elinde olan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının devlet tarafından bloke edildiği' yönündeki habere ilişkin A.A'nın sorusunu yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek, ''Maaş polis memurunun banka hesabına ödeniyor. Ama terör örgütünün parayı çekebilmesi ihtimaline karşı tedbiren banka tarafından bloke ediliyor'' dedi.

Bazı medya organlarında bu durumun çarpıtıldığını kaydeden Bakan Şimşek, polisin ailesine devletin gerekli yardımı yapacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, dün basında yer alan Van Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasında da polis memuru Özgen'in 9 Eylül 2012 günü saat 23.00 sıralarında istirahatli olduğu bir zamanda bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırıldığı belirtilerek, polis memurunun maaşının düzenli olarak Çatak İlçe Emniyet Amirliği tarafından banka hesabına yatırıldığı kaydedilmişti.