Anasayfa POLİS HABER Çürük raporu verilen Polis Lojmanları'nın yıkımına başlandı

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

28
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

Çürük raporu verilen Polis Lojmanları'nın yıkımına başlandı

Erzincan'da Emniyet Müdürlüğü tarafından 1986 yılında yaptırılan ve depreme dayanıksız olduğu belirlenen Polis Lojmanları'nın yıkımına başlandı.

Yapılan denetim analizi raporlarında çürük olduğu tespit edilen 10 bloktaki 80 dairenin yerine, 276 daire yapılması planlanıyor.Polis Lojmanları'nda 10 blokta bulunan toplam 80 daireye Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan Deprem Analizi Raporları'na göre oturulamaz raporu verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığı, lojmanların 2011 Kasım ayında boşaltılmasına ve yıkımına olur verdi. Binaların yıkımı için yapılan ihaleyi kazanan Güneş İnşaat ekipleri, yıkım çalışmalarına törenle başladı. Türkiye'de sadece 9 adet bulunan özel yıkım makinesi ile gerçekleştirilen yıkım çalışmalarının başlangıcını Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve Emniyet Müdürü Mustafa Elaman birlikte verdi. Lojmanların, 26 metre yüksekliğe ulaşan, demir kesebilen ve betonu kıran özel makine yardımı ile kısa sürede yıkılacağı belirtildi. Yıkım çalışmaları emniyet personeli de izledi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ne ait lojmanların verilen rapor doğrultusunda oturulamaz olduğu gerekçesi ile yıkımına karar verildiğini ve yıkım çalışmalarının başladığını vurgulayan Emniyet Müdürü Mustafa Elaman, yıkılan lojmanların yerine 31 dönümlük arazi üzerinde 276 adet yeni lojmanın yapılacağını söyledi.

Yeni lojmanların Emniyet Genel Müdürlüğü veya TOKİ tarafından yaptırılması planlanıyor.Diğer Başlıklar...