Anasayfa POLİS HABER Hakkari'de mayınlı saldırıda şehit olan polislerin isimleri açıklandı

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

30
Nisan
2017

ne demek nedir kimdir com

Hakkari'de mayınlı saldırıda şehit olan polislerin isimleri açıklandı

Hakkari'de özel hareketçıları taşıyan polis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu 3 polisin şehit olmasının ardından bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çıkan çatışmada biri yaralı 4 terörist etkisiz hale getirildi.Bu arada çatışmada şehit olan özel harekat polislerinin kimlikleri de belirlendi. Şehit polislerin Emniyet Amiri Yalçın Dizdaroğlu (Giresun) ile polis memurları Okan Koç (Kars) ve Ertuğrul Polat (Gaziantep) olduğu açıklandı.

***

Hakkari merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde teröristler tarafından düzenlenen mayınlı saldırıda 3 özel harekat polisi şehit oldu. Olayda 3 terörist de öldürüldü. Şehit olan 3 özel harekat polisinden biri olan Giresunlu Özel Harekat Şube Müdürü Yalçın Dizdaroğlu'nun geçtiğimiz ay umreye gittiği öğrenildi.

Hakkari-Van karayolunda devriye görevi yapan Hakkari Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Polisi'ne Hakkari'ye 20 kilometre uzaklıktaki Kırıkdağ Köyü yakınlarında mayınlı saldırı düzenlendi. Hain saldırıda, 3 özel harekat polisi şehit oldu. Polislerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada ise 3 terörist öldürüldü.

BİTLİS'TE DE 3 KORUCU ŞEHİT

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Saldırıda şehit olan 3 özel harekat polisinin isimleri Yalçın Dizdaroğlu, Okan Koç ve Ertuğrul Polat. Giresun nüfusuna kayıtlı Özel Harekat Şube Müdürü Dizdaroğlu'nun ailesinin İstanbul'da yaşadığı ve şehit şube müdürünün geçtiğimiz ay umreye gittiği öğrenildi. Dizdaroğlu'nun bir süre önce hayatını kaybeden mesai arkadaşlarından Orhan Ayhan için Facebook sayfasında " Mekanın cennet olsun" temennisinde bulunduğu ve şu satırları paylaştığı görüldü: "Yiğit harmanları, yığınaklar/Kurulmuş çetin dağlarında vatanların/Dize getirilmiş haydutlar/Hayınlar, amana gelmiş/Yetim hakkı sorulmuş/Hesap görülmüş/Demdir bu..."  

HAKKARİ'YE GÖNÜLLÜ GİTMİŞ
Şehit Okan Koç'un Ankara nüfusuna kayıtlı oldukları belirtildi. Okan Koç'un daha önce Edirne'nin Keşan ilçesinde görev yaptığı, burada dünyaevine girdiği ve 11 ayılık bir kız çocuğu babası olduğu öğrenildi. Şehidin Hakkari'ye tayin olmayı kendisinin istediği öğrenildi.

VAN'DA ASKERİ KONVOYA TAŞLI SALDIRI: 3 ASKER YARALI  
Van'da da Hakkari yönüne gitmekte olan 10 araçlık askeri konvoya, merkeze 5 kilometre uzaklıktaki Kurubaş Köyü yakınlarında saldırı düzenlendi. Askeri konvoya Kurubaş Köyü yakınlarındaki düğünde bulunanlar tarafından yapılan taşlı saldırıda konvoyun güvenliğini sağlayan araçta bulunan 3 asker hafif şekilde yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulansta tedavi edilirken, çok sayıda polis olay yerine sevk edildi.