Anasayfa Haberler Başbakan Erdoğan'dan Polis Teşkilatı'na kutlama

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

25
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

Başbakan Erdoğan'dan Polis Teşkilatı'na kutlama

e-Posta

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Polis Teşkilatı'nın 167'inci kuruluş yıl dönümü kutlama mesajında, ''Milletimizin gözbebeği olan Türk Polis Teşkilatımız, özellikle son yıllardaki başarılı performansıyla, milletimizin nazarındaki itibarını daha da güçlendirmiş, hepimiz için gurur kaynağı olmuştur'' dedi.Başbakan Erdoğan, Türk Polis Teşkilatı'nın 167'inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Türk Polis Teşkilatı'nın, milletin huzur ve emniyetinin en büyük güvencesi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, mesajında, ''Türkiye oldukça zor bir coğrafyanın merkezinde yer alıyor. Çevre ülkelerdeki istikrarsızlık, kaçınılmaz olarak ülkemize de sirayet ediyor. Bu sebeple insan kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı, silah kaçakçılığı gibi organize suçların yanında, terör gibi insanlık dışı bir suçla da mücadele etmek durumunda kalıyoruz. Bütün bu sıkıntılara karşı tüm emniyet güçlerimiz, vatan ve millet sevdasıyla görev yapıyor, özveriyle çalışıyor, milletimizin huzur ve güvenliğini temin ediyorlar'' ifadelerine yer verdi.

-''Hepimiz için gurur kaynağı''-

Emniyet güçlerinin, çetelere, mafyaya, hukuk dışı örgütlenmelere ve her türlü suça karşı azimli ve kararlı bir mücadele verdiğini belirten Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Milletimizin gözbebeği olan Türk Polis Teşkilatımız, özellikle son yıllardaki başarılı performansıyla, milletimizin nazarındaki itibarını daha da güçlendirmiş, hepimiz için gurur kaynağı olmuştur. Emniyet Teşkilatımız, inanıyorum ki Anayasa ve yasalardan aldığı yetkiyle, demokrasimizin daha da pekişmesi, hukuk sistemimizin, huzur ve güvenliğimizin sarsılmaması için aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam edecektir. Bu vesileyle, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bizler, şehitlerimizin mirasına, gazilerimize her zaman sahip çıkacak, şehitlerimizin dul ve yetimleri için her türlü imkanı seferber etmeyi sürdüreceğiz.''