Anasayfa Haberler 19. Dönem POMEM 10 bin özel harekat polisi giriş sınavları

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

28
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

19. Dönem POMEM 10 bin özel harekat polisi giriş sınavları

e-Posta

19. Dönem POMEM 10 bin özel harekat polisi giriş sınavları

Polis Akademisi Başkanlığının 19.Dönem POMEM kapsamında 10 bin özel harekat polisi (PÖH) alımına ilişkin ön sağlık muayeneleri ve fiziki yeterlilik sınavları bugün başladı. Başvuru esnasında adaylardan istenen belgeler neler?


Polis Akademisi Başkanlığının 19.Dönem POMEM kapsamında 10 bin özel harekat polisi (PÖH) alımına ilişkin ön sağlık muayeneleri ve fiziki yeterlilik sınavları bugün başladı. 285 bin adayın başvuru yaptığı 10 bin polis özel harekat alımı için başvuruları kabul edilen adaylar 19 Aralık 2016 - 15 Ocak 2017 (25 Aralık, 31 Aralık 2016 ve 01 Ocak 2017 günleri hariç) tarihleri arasında sağlık muayenesine ve fiziki yeterlilik sınavına katılacaklar.

10 bin özel harekat polisi alımına başvuruları kabul edilen adaylar, sınav giriş belgelerinde belirtilen tarih ve saatte sınava girecekler. Adayların öncelikle istenen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekiyor. Belgeleri tam olarak teslim edenler, ön sağlık kontrolünden geçirilecekler.

Sağlık kontrolü sonrası hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilen adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaklar. Adayların özel harekat parkurunu en fazla 50 saniyede tamamlamaları gerekiyor. Parkuru 42 saniye ya da daha az sürede bitiren adaylar fiziki yeterlilik parkurundan 100 puan alacaklar.

Özel harekat polisi fiziki yeterlilik sınavına girecek adayların yanlarında spor kıyafetlerini ve spor ayakkabılarını da getirmeleri gerekiyor. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar daha sonra ilan edilecek tarihlerde mülakat sınavına çağırılacaklar.