ne demek nedir kimdir com

Polislik.Net Sitesi Hakkında

Polislik, görevin doğasından kaynaklanan yetki ve sorumluluklardan dolayı, birçok meslek grubundan ayrılabilmektedir. Bu yönüyle polislik, özveri noktasında ileride bulunan bir meslek, meslekten de öte bir yaşam felsefesidir.


Diğer ülke polisleri ile karşılaştırılınca, Türk Polisi, fedakârlık ve şehit-gazi olma noktasında çok farklı bir noktada bulunmaktadır. Kendi milli-manevi değerlerinden gelen bilinçle, polis olan kişi hayatını feda edebilmekte ve birçok zorluğa göğüs gerebilmektedir. Bu noktada, ortaya önemli bir kavram çıkmaktadır: “Polislik Aşkı”.

Kimileri için bir aşk olan polislik, kimileri içinse, işsizlikten kurtulmanın “bir yolu”, “son çare” veya “eh yapabilirim” düzeyinde bir meslektir.

Bu web sitesi, polisliği herhangi bir nedenle seçmiş veya seçme durumunda olacak kişileri bilgilendirmek, bilgiyi paylaşmak, koordinasyonu sağlamak gibi amaçlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Web sitesi;

-Polislikle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlere,

-Polis olma amacıyla herhangi bir eğitim-öğretim kurumunda (Polis Koleji, Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi) okuyanlara,

-Aktif olarak polislik mesleğini ifa edenlere,

-Polislikten emekli olanların bilgilenmesi, paylaşımın-koordinasyonun sağlanması gibi amaçlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Web sitesinde olmasını istediğiniz, eksikliğini-yanlışlığını gördüğünüz konuları tarafımıza iletebilirseniz minnettar olacağımızı belirtir, meslek yaşamınızda başarılar dileriz.Son Güncelleme ( Pazar, 20 Ekim 2013 10:34 )