Anasayfa KOMİSERLİK İzmir Komiser Yardımcılığına Yükselme Kursu Mezuniyet Töreni

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

25
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

İzmir Komiser Yardımcılığına Yükselme Kursu Mezuniyet Töreni

komiser yardımcısıİzmir  Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Gülnaz, Güvenliğin Asla Temel Hak ve Özgürlüklerin Kısıtlanması Olarak Değil, İnsanların Korkusuzca ve Daha Özgürce Yaşaması Olarak Öngörülmesi Gerektiğini Söyledi.Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, emniyet teşkilatında orta dereceli amir ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak açılan 'komiser yardımcılığı' kursunu tamamlayan ve sınavlarda başarı gösteren 64 polisin mezuniyeti nedeniyle İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu'nda tören düzenlendi.

 

Törende, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından konuşan Yüksek Okul Müdürü Mehmet Gülnaz, dokuz ay süren kursa Türkiye genelinde 1200 polis memurunun katıldığını, Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu'nda 64 polis memurunun kursu ve sınavları başarıyla tamamlayarak komiser yardımcılığı rütbesine yükseldiğini belirtti.


Gülnaz, şunları söyledi:
'Yönetici olmak her şeyden önce sorumluluk almayı ve hesap verebilir olmayı gerektirmektedir. Personelinize ve güvenlik hizmeti verdiğimiz vatandaşlara karşı adaletli davranmak, hoşgörülü ve güler yüzlü olmak zorundasınız. Bireylerin güvenliği ve kamu düzeninin sağlanması devletin en önemli görevlerinden biridir.

Huzurun ve güvenliğin bulunmadığı ortamda demokrasinin yerleşmesi, devlet otoritesine saygı duyulması, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması beklenemez. Ancak; güvenliği asla temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanması olarak değil, insanların korkusuzca ve daha özgürce yaşaması olarak öngörmeliyiz. Teşkilatımıza duyulan güveni hiç bir zaman boşa çıkarmayacağınızdan, daha ileri götüreceğinizden eminim.'

Daha sonra, kursu dereceyle tamamlayan komiser yardımcılarına hediye verildi. aa