Anasayfa TEKNOLOJİ Cep telefonu ve İnternet gençlerde kötü alışkanlıkları tetikliyor

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

25
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

Cep telefonu ve İnternet gençlerde kötü alışkanlıkları tetikliyor

cep telefonuYapılan son araştırmalara göre internet ve cep telefonuna düşkünlük gençlerde alkol, uyuşturucu ve sigara bağımlılığı ile depresyon ve yeme bozuklukları gibi sorunları tetikliyor.

Gelişen teknoloji gençlerde bağımlılık yaratmaya devam ediyor. Ama gençlerin bu merakı yeni bağımlılıklara kapı aralıyor.

bilgisayarAmerika'da Case Western Reserve Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmada Ohio'daki 20 farklı lisede 4 binden fazla öğrenci mercek altına alındı. Ortaya çıkan sonuçlar ilginçti. Buna göre her beş gençten biri günde en az 120 kısa mesaj çekiyor. Her on kişiden biri ise sosyal paylaşım sitelerinde günde 3 saatten fazla vakit geçiriyor. Gençlerin yüzde dördü ise her ikisini birden yapıyor.

Araştırmayı yapan uzmanlar, özellikle sosyal paylaşım sitelerinde fazla zaman geçiren gençlerin popüler olabilmek adına bazı kötü alışkanlıkları daha kolay benimsediğinin altını çiziyor.

Gençler yetişkin olduklarını ispatlamak ve popülerliklerini artırmak için erken yaşta cinsellik sigara, alkol, uyuşturucu gibi hatalara daha kolay düşebiliyor.Çok fazla cep telefonu kullanan ve sanal ortamda saatlerini harcayan öğrencilerde devamsızlık ve yeme bozuklukları ve depresyon gibi sorunlar da daha fazla görülüyor.

Araştırma sonuçlarına göre kız çocukları, azınlık grupları, düşük gelirli ailelerin çocukları ve babasız büyüyen çocuklar daha büyük risk atında. Uzmanlar tüm ebeveynleri çocukların cep telefonu ve internet kullanımı konusunda denetimi elden bırakmamaları için uyarıyor.zaman