Anasayfa MEMUR-ATAMA 40 bin öğretmen atamasında süreç başladı

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

25
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

40 bin öğretmen atamasında süreç başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), yapacağı yeni öğretmen atamaları için müracaatlar başladı. Başvurular 9 Eylül Pazar gününe kadar yapılabilecek.

MEB, 10 Eylül Pazartesi günü okullardaki ihtiyacı karşılamak üzere toplam 40 bin 164 öğretmen ataması yapacak. Atanan öğretmenler, görevlerine 11 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak. Atanma için gerekli şartların ve başvuru işlemlerine ilişkin bilgilerin yer aldığı, 'Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu'na, Bakanlığın internet sitesinden ulaşılabilecek.

Öğretmenliğe atama başvurusunda bulunacak adaylar, eğitim kurumları arasından en fazla 25 okul tercih edebilecek. Atamalar, 100'ün üzerinde belirlenen alanlar için yapılacak. İlk atama yoluyla 37 bin 809, açıktan ve kurumlar arası atama ile bin 591, açıktan ilk, kurum içi ve kurumlar arası ilk atama ile 510, milli sporculardan 254 olmak üzere toplam 40 bin 164 öğretmen alınacak. Atama yapılacak alanlar ve kontenjanları incelendiğinde en çok atama 4 bin 635 kontenjan ile Türkçe öğretmenliğinde olacak. Bu alanı sırasıyla 4 bin 377 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 3 bin 876 kontenjan ile ilköğretim matematik öğretmenliği takip ediyor.

Öte yandan MEB'in, ilköğretimde görev yapan yaklaşık 460 bin öğretmene okullar açılmadan önce vereceği mesleki gelişim eğitimleri başladı. Eğitimler, 7 Eylül cuma gününe kadar sürecek. Eğitimler, uzaktan eğitim-video konferans öğrenme ve öğretme yaklaşımıyla internet üzerinden yapılacak. Öğretmenlerin eğitimlerinde diğerlerinden farklı bir uygulama olacak. Öğretmenler eğitimleri kendi okullarında izleyebilecek. Seminerlerde 4+4+4'ün uygulama esasları, FATİH Projesi'nin yanı sıra sınıfta pozitif davranışların yönetimi de anlatılacak.