Anasayfa ÖZEL HAREKAT 40 günlük bebek, özel harekatçıları ağlattı

Polislik Sınavı, Polislik, Polis Haber, POMEM, PMYO, Komiserlik

28
Mayıs
2017

ne demek nedir kimdir com

40 günlük bebek, özel harekatçıları ağlattı

Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda top mermisinin patlaması sonucu şehit düşen özel harekat polisi Akın Bayram, törenle memleketi Ordu'ya uğurlandı.

PKK'lı teröristler tarafından bir hafta önce kaçırılan AK Parti Diyarbakır Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'i kurtarmak için Diyarbakır-Muş kırsalında başlatılan operasyonda top mühimmatının patlaması sonucu Diyarbakır'da gönüllü olarak görev yapan özel harekât polisi Akın Bayram (40) şehit düştü.

Bayram için Diyarbakır Vali Ünal Erkan Helikopter Hava Pisti'nde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Alaadin Örsan, 2. Hava Kuvvetleri Komutanı Mehmet Veysi Ağar, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ve şehidin mesai arkadaşları ve ailesi katıldı. Şehidin eşi Filiz Bayram ise törene, 8 yaşındaki oğlu Tayfur ve 40 günlük bebeği Yiğit Efe ile katıldı.

"BÖYLE Mİ GİDECEKTİK BURALARDAN?"

Şehit Akın Bayram'ın Türk Bayrağı'na sarılı tabutu ambulanstan indirildiği sırada eşi Filiz Bayram fenalık geçirdi. Özel Harekatçı kadın polislerin yardımıyla güçlükle ayakta duran acılı eş, tabuta sarılarak, "Akın'ım beni bırakıp nereye gidiyorsun? Ben sensiz nasıl yaşarım, yetimlerimle ne yaparım? Böyle mi gidecektik buralardan?" diye ağıt yaktı.

"HAİNLERİN OYUNU BOZULACAK"

Törende konuşan Emniyet Müdürü Mustafa Toprak, şehidin üzerinde örtülü bayrağa yakışır şekilde görevini yaptığını söyledi. "Çocukların bize emanet gözün arkada kalmasın" diyen Emniyet Müdürü Sağlam, "Şer odakları şunu bilsinler ki bu toprak üzerinde birliğimizi, bütünlüğümüz bozmak isteyenlere karşı kararlı mücadelemiz devam edecektir. Huzur bozucu hainlerin oyunu bozulacaktır" dedi.

Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından tabutu mesai arkadaşlarının omuzlarında tekbir getirilerek helikoptere taşındı. Çocukları ile aynı helikoptere binen Filiz Bayram, geride kalanlara el salladı. Şehit Bayram'ın naaşı memleketi Ordu'da toprağa verilecek.

OPERASYON SÜRÜYOR

Akın Bayram'ın şehit olduğu mühimmat patlamasında yaralanan 3 asker ve 1 geçici köy korucusunun hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'i kaçıran PKK'lıları etkisiz hale getirmek için Diyarbakır-Muş ve Bingöl kırsalında hava destekli operasyonlar sürüyor. Operasyon bölgesine mayın ve patlayıcı tuzaklarına karşı dayanıklı ?kirpi' olarak tabir edilen askeri araçlar sevk edildi.